Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Výsledky voleb do EP 2019 ve Svésedlicích

Volby do Evropského parlamentu konané na území České republiky ve dnech 24.05. – 25.05.2019

Výsledky hlasování za územní celky

Obec: Svésedlice

Okrsky

Voliči v seznamu

Vydané obálky

Volební účast v %

Odevzdané obálky

Platné hlasy

% platných hlasů

celkem

zpr.

v %

1

1

100,00

162

46

28,40

46

46

100,00

          

 

 

           Strana

Platné hlasy

 

číslo

název

celkem

v %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI

1

2,17

 

5

Občanská demokratická strana

3

6,52

 

6

ANO, vytrollíme europarlament

2

4,34

 

7

Česká str.sociálně demokrat.

3

6,52

 

9

Komunistická str.Čech a Moravy

8

17,39

 

23

TVŮJ KANDIDÁT

1

2,17

 

26

Koalice STAN, TOP 09

3

6,52

 

27

Česká pirátská strana

8

17,39

 

28

Svob.a př.dem.-T.Okamura (SPD)

7

15,21

 

30

ANO 2011

7

15,21

 

39

Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.

3

6,52

 


https://volby.cz/pls/ep2019/ep1311?xjazyk=CZ&xobec=552429&xvyber=7102


Publikováno 30. 5. 2019 11:21

Včasné vyřízení dokladu před letní dovolenou 2018

561026869_1_LETAK_Vcasne_vyrizeni_dokladu_pred_letni_sezonou_2018.pdf


Publikováno 28. 3. 2018 11:30

Intenzifikace ČOV Svésedlice

zahájení výstavby 2018


Autor: starosta obce Publikováno 5. 3. 2018 20:57

MUDr. Kafka - dovolená

Dovolená.doc.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 20. 2. 2018 8:20

1. výzva Program Rozvoje Venkova přes MAS Bystřička

Avizo 1. Výzvy MAS Bystřička.pdf

Seminář Velká Bystřice 26-6-2017.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 19. 6. 2017 13:53

Nabídka práce u Městké policie Olomouc

05 leták nábor.jpg


Autor: starosta obce Publikováno 7. 8. 2015 8:21

VII. PROPAGAČNÍ JÍZDA SH ČMS v obci Svésedlice

Dne 30. 6. 2015 se naše obec stala jednou ze zastávek historického hasičského vozidla Praga z roku 1928, kdy u příležitosti 5. sjezdu SH ČMS probíhala 7. propagační jízda. Slavnostní akce se zúčastnili zástupci obce, místního SDH, i místní spoluobčané. Došlo k oficiálnímu přivítání staročeským způsobem, tedy chlebem a solí, hlášení velitele vozu a předání slavnostní stuhy. Poté si všichni přítomní mohli prohlédnout místní hasičkou zbrojnici, kde na ně čekalo občerstvení. Proběhla také ukázka první pomoci nejmladších hasičů sboru. Všem děkuji za účast, místnímu sboru za pohoštění a budeme se těšit na další, stejně úspěšné akce.


Autor: starosta obce Publikováno 2. 7. 2015 12:43

Informace občanům 4/2015

Informace občanům obce Svésedlice

4/2015

Srovnání vývozu za Novotným

Mezi další aktivity, do kterých se obec pustila, byla částečná úprava vývozu za Novotným. Jak možná někteří pamatujete, dříve zde byla menší, neoficiální skládka veškerého odpadu, která se zavezla hlínou. Poprosím všechny spoluobčany, aby sem zde již nic nevyváželi a neskládkovali. Obec se snaží při likvidaci odpadu dělat maximum. Zajišťuje velkoobjemový a nebezpečný odpad, každý z nás máme popelnice na komunální odpad, kontejnery na tříděný odpad na dvou sběrných místech a v neposlední řadě kompostéry a kontejner na BIO odpad. V brzkých jarních měsících proběhlo  vykácení náletových dřevin, keřů a jiných porostů, které se zde rozrostly. Došlo k povrchovým úpravám terénu, posbírání hrubších nečistot, které se tu a tam ještě objevily. Teď už jen zbývá vyřešit otázku, jak s tímto pozemkem naložit. Hudbou budoucnosti může být menší park s odpočinkovou zónou nebo pronajmutí pozemku někomu z občanů.

 

Zbudování odpočinkových míst v obci

Zastupitelé obce se shodli na zbudování odpočinkových míst v naší obci. Dlouho diskutované téma konečně dostalo nový rozměr. Dle představ a přání mnohých z Vás se své lavičky dočkala jedna z částí obce, Zmoly. Výběr místa padl na prostor v zatáčce, kde je dobrý výhled jak směrem do obce, tak směrem dále, k letišti. Obec plochu vyňala z pravidelného sečení SDH Svésedlice a bude o něj pečovat samostatně. Sekat trávu, pravidelně udržovat pořádek a snažit se navodit příjemné prostředí, abychom se tu cítili všichni co nejlépe.

Druhá volba na umístění lavičky padla na okolí našeho rybníka. Pevně věříme, že budou lavičky plnit svůj účel a budou nám dlouho sloužit.

Pozvání na akci…

Spanilá jízda napříč městy je zároveň součástí letošních oslav 150 let českého dobrovolného hasičstva. Výročí se slaví u příležitosti vzniku prvního českého hasičského sboru v Rakousku-Uhersku, a to ve Velvarech na Kladensku v roce 1864.

Propagační jízda SH ČMS u příležitosti V. sjezdu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska navštíví Olomoucký kraj ve dnech 29. června až  3. července. Součástí průjezdní trasy je i obec Svésedlice. Naši obec tato jízda, za účasti významných představitelů hasičů, navštíví v úterý 30.června 2015 kolem 11 hodiny. Při této krátké zastávce dojde k předání pamětní stuhy u budovy hasičské zbrojnice, krátce zahraje dechová hudba a proběhne ukázka první pomoci našich nejmladších hasičů.  Tímto zve sbor dobrovolných hasičů Svésedlice všechny občany k účasti na této akci.

Buďme ohleduplní

Vážení spoluobčané, může nastat situace, kdy svozová firma nemá kapacity k okamžitému odvozu tříděného odpadu, proto Vás prosíme, neničte tyto kontejnery a nepřeplňujte je. Slouží nám všem a zbytečné náklady na údržbu se jistě mohou investovat do jiných věcí. Děkuji

Víte, že…

…na obecním úřadě můžete využít služeb informačního systému CZECHPOINT. Požádat můžete například o výpis z rejstříku trestů, bodové hodnocení řidiče, výpis z katastru nemovitostí, atd. Úřední hodiny obecního úřadu jsou v pondělí 8 – 12hod , 13 – 15hod a středa 8 – 12hod , 15 – 17:30hod.

 

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravováno další vydání.

Starosta obce

 

 


Publikováno 26. 6. 2015 6:46

Informace občanům 3/2015

Informace občanům obce Svésedlice

3/2015

Velkoobjemový a nebezpečný odpad

25.4. byl proveden svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Dovolil bych si menší shrnutí. Na velkoobjemový odpad jsme využili modrý kontejner, o objemu 12m3, který je určen na BIO odpad a jeden zapůjčený firmou p. Jahna z Přáslavic, který zajišťoval i svoz odpadu. Již během pátku, kdy byl přistaven kontejner na obvyklé sběrné místo, u parku, se zcela zaplnil. Poděkování patří Františku Jahnovi, který odpad v sobotu ráno vyvezl. Celkem se vyvezly tři plně naložené kontejnery, celková váha 4,72t, částka za uložení na skládce, 7.490,-.

Nebezpečný odpad měla ve své režii odborná firma, Remit, s.r.o., (Marius Pedersen Group), kdy odpad přebírali zaměstnanci firmy. Celkem se nasbíralo 127kg barev, laků, ředidel, lepidel, pryskyřic a jiného nebezpečného materiálu. Celková cena za tuto službu činila 3.709,-.

Dále bych chtěl poděkovat p. Komárkovi, který se nám postaral o likvidaci použitých pneumatik. Za tuto službu se v minulosti platilo, jelikož p. Komárek provozuje pneuservis, byla z jeho strany tato služba zdarma.

Nesmíme opomenout ani místní spolek SDH, který zajistil sběr vysloužilých elektrických spotřebičů.

 

Všem výše uvedeným ještě jednou děkuji.

Omlazovací ořez vrby u rybníka

Jak již někteří postřehli, byl proveden omlazovací řez vrby u rybníka. Zásah byl nutný s ohledem na větrem polámané větve a vznikající hnilobu kmenu, která začala v důsledku stáří stromu a ulámaných větví. V následujícím roce budeme torzo kmene sledovat, a pokud by to bylo nutné, bude vrba pokácena a udělána nová výsadba. Jen pro Vaše srovnání přikládám pár fotografií, které historicky dokreslují její stav.

 

Na snímku vlevo ji zachytil automobil při snímkování obce v  červenci 2013. A vpravo byla zachycena Pavlem Chrástem při sbírání podkladů pro posouzení jejího stavu v lednu letošního roku.

Víte, že…

…se můžete na starostu nebo kteréhokoli zastupitele obrátit s dotazem nebo požadavkem? Jsme tu pro Vás a rádi si Vás vyslechneme. Je možno využít i schránku na budově obecního úřadu.

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravována další krátká informace. zcela jistě se dotkne srovnání vývozu za Novotným a dalšími plány obce.

Starosta obce


Publikováno 22. 5. 2015 6:19

Informace občanům 2/2015

Informace občanům obce Svésedlice

2/2015

 

 Obecně prospěšné práce

Možná někteří nevíte, ale na obci si odpracovává klient probačního úřadu trest obecně prospěšných prací. Má již odpracovanou větší polovinu z porce hodin, které mu byly přiděleny. Na čem všem vlastně pracuje? To je otázka, kterou jsem slýchával dosti často. Začalo to zametáním listí do doby, než napadl první sníh. Následovala zimní údržba chodníků
a veřejných prostranství. Dále byl proveden částečný úklid obecního dvora, odkopání pařezů u kaple a směrem k přehradě. A třeba také údržba plakátovací plochy. Nadále jej potkáte při příležitosti zametání kolem svozových míst, ČOV, parku, dětského hřiště a jiné. V neposlední řadě vypomáhal při údržbě zeleně ve vývozu, za Novotným a ve Zmolách,
kde si odpracoval valnou většinu hodin. Stříhání stromků, sběr větví, ořezání starých pařezů, hrabání listí, výpomoc při drcení větví, roznáška štěpky ke každému keři a většině mladých stromků, atd. Tato opomíjená lokalita naší obce si vyžádala na údržbě poměrně hodně času a s ohledem na mladou výsadbu tomu nebude v budoucnu jinak. Zbývající porci hodin by měl mít odpracovanou do 5.7.2015.

Co ho ještě čeká? Dokončení úklidu ve Zmolách a pokračování v udržovacích pracích na zeleni, nátěr dětských prolézaček na hřišti, sečení trávy a jiné. Byť se jedná o výkon alternativního trestu dle trestního zákoníku, je výkon obecně prospěšných prací pro obec přínosem.

 Další práce na obci

Sobotu, 25.4. si zastupitelé zpestřili prací na obci. Provedla se dlouho očekávaná výsadba okolo naší dominanty kaple sv. Tomáše a Františka z Assisi. Oživení v podobě jednoho vysazeného štědřence se dostalo i našemu parku. Nadále se vypomáhalo spoluobčanům, kteří odevzdávali velkoobjemový odpad s jeho uložením do přistavených kontejnerů.

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravována další krátká informace. Zcela jistě se dotkne témat jako již provedeného ořezu vrby u rybníka, realizace zpevněné komunikace, směr Vacanovice a srovnání bývalého vývozu za Novotným.

Starosta obce

viz.úřední deska


Publikováno 1. 5. 2015 6:02