Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Výsledky soutěže o Keramickou popelnici 2016

Za loňský rok jsme se v soutěži ve třídění odpadů umístili na krásném 8. místě.

keramická popelnice 2016.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 7. 6. 2017 21:37

Přidáno hlášení ze dne 7.6.

http://www.svesedlice.cz/index.php?id=243213&action=detail&oid=4334895&nid=7076


Autor: starosta obce Publikováno 7. 6. 2017 21:28

V sekci informace občanům přidáno číslo 5/2017

v sekci Informace občanům přidáno další číslo


Autor: starosta obce Publikováno 28. 5. 2017 13:05

Letní kino v Hlubočkách

DSC00001.jpg

letni_kino_bezva ženská na krku.jpg


Autor: starosta obce Publikováno 17. 5. 2017 16:34

Přidáno hlášení ze dne 29.3.


Autor: starosta obce Publikováno 29. 3. 2017 16:58

Přidáno hlášení ze dne 18.1.

hlášení


Autor: starosta obce Publikováno 18. 1. 2017 16:45

Nabídka práce u Městké policie Olomouc

05 leták nábor.jpg


Autor: starosta obce Publikováno 7. 8. 2015 8:21

VII. PROPAGAČNÍ JÍZDA SH ČMS v obci Svésedlice

Dne 30. 6. 2015 se naše obec stala jednou ze zastávek historického hasičského vozidla Praga z roku 1928, kdy u příležitosti 5. sjezdu SH ČMS probíhala 7. propagační jízda. Slavnostní akce se zúčastnili zástupci obce, místního SDH, i místní spoluobčané. Došlo k oficiálnímu přivítání staročeským způsobem, tedy chlebem a solí, hlášení velitele vozu a předání slavnostní stuhy. Poté si všichni přítomní mohli prohlédnout místní hasičkou zbrojnici, kde na ně čekalo občerstvení. Proběhla také ukázka první pomoci nejmladších hasičů sboru. Všem děkuji za účast, místnímu sboru za pohoštění a budeme se těšit na další, stejně úspěšné akce.


Autor: starosta obce Publikováno 2. 7. 2015 12:43

Informace občanům 4/2015

Informace občanům obce Svésedlice

4/2015

Srovnání vývozu za Novotným

Mezi další aktivity, do kterých se obec pustila, byla částečná úprava vývozu za Novotným. Jak možná někteří pamatujete, dříve zde byla menší, neoficiální skládka veškerého odpadu, která se zavezla hlínou. Poprosím všechny spoluobčany, aby sem zde již nic nevyváželi a neskládkovali. Obec se snaží při likvidaci odpadu dělat maximum. Zajišťuje velkoobjemový a nebezpečný odpad, každý z nás máme popelnice na komunální odpad, kontejnery na tříděný odpad na dvou sběrných místech a v neposlední řadě kompostéry a kontejner na BIO odpad. V brzkých jarních měsících proběhlo  vykácení náletových dřevin, keřů a jiných porostů, které se zde rozrostly. Došlo k povrchovým úpravám terénu, posbírání hrubších nečistot, které se tu a tam ještě objevily. Teď už jen zbývá vyřešit otázku, jak s tímto pozemkem naložit. Hudbou budoucnosti může být menší park s odpočinkovou zónou nebo pronajmutí pozemku někomu z občanů.

 

Zbudování odpočinkových míst v obci

Zastupitelé obce se shodli na zbudování odpočinkových míst v naší obci. Dlouho diskutované téma konečně dostalo nový rozměr. Dle představ a přání mnohých z Vás se své lavičky dočkala jedna z částí obce, Zmoly. Výběr místa padl na prostor v zatáčce, kde je dobrý výhled jak směrem do obce, tak směrem dále, k letišti. Obec plochu vyňala z pravidelného sečení SDH Svésedlice a bude o něj pečovat samostatně. Sekat trávu, pravidelně udržovat pořádek a snažit se navodit příjemné prostředí, abychom se tu cítili všichni co nejlépe.

Druhá volba na umístění lavičky padla na okolí našeho rybníka. Pevně věříme, že budou lavičky plnit svůj účel a budou nám dlouho sloužit.

Pozvání na akci…

Spanilá jízda napříč městy je zároveň součástí letošních oslav 150 let českého dobrovolného hasičstva. Výročí se slaví u příležitosti vzniku prvního českého hasičského sboru v Rakousku-Uhersku, a to ve Velvarech na Kladensku v roce 1864.

Propagační jízda SH ČMS u příležitosti V. sjezdu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska navštíví Olomoucký kraj ve dnech 29. června až  3. července. Součástí průjezdní trasy je i obec Svésedlice. Naši obec tato jízda, za účasti významných představitelů hasičů, navštíví v úterý 30.června 2015 kolem 11 hodiny. Při této krátké zastávce dojde k předání pamětní stuhy u budovy hasičské zbrojnice, krátce zahraje dechová hudba a proběhne ukázka první pomoci našich nejmladších hasičů.  Tímto zve sbor dobrovolných hasičů Svésedlice všechny občany k účasti na této akci.

Buďme ohleduplní

Vážení spoluobčané, může nastat situace, kdy svozová firma nemá kapacity k okamžitému odvozu tříděného odpadu, proto Vás prosíme, neničte tyto kontejnery a nepřeplňujte je. Slouží nám všem a zbytečné náklady na údržbu se jistě mohou investovat do jiných věcí. Děkuji

Víte, že…

…na obecním úřadě můžete využít služeb informačního systému CZECHPOINT. Požádat můžete například o výpis z rejstříku trestů, bodové hodnocení řidiče, výpis z katastru nemovitostí, atd. Úřední hodiny obecního úřadu jsou v pondělí 8 – 12hod , 13 – 15hod a středa 8 – 12hod , 15 – 17:30hod.

 

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravováno další vydání.

Starosta obce

 

 


Publikováno 26. 6. 2015 6:46

Informace občanům 3/2015

Informace občanům obce Svésedlice

3/2015

Velkoobjemový a nebezpečný odpad

25.4. byl proveden svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Dovolil bych si menší shrnutí. Na velkoobjemový odpad jsme využili modrý kontejner, o objemu 12m3, který je určen na BIO odpad a jeden zapůjčený firmou p. Jahna z Přáslavic, který zajišťoval i svoz odpadu. Již během pátku, kdy byl přistaven kontejner na obvyklé sběrné místo, u parku, se zcela zaplnil. Poděkování patří Františku Jahnovi, který odpad v sobotu ráno vyvezl. Celkem se vyvezly tři plně naložené kontejnery, celková váha 4,72t, částka za uložení na skládce, 7.490,-.

Nebezpečný odpad měla ve své režii odborná firma, Remit, s.r.o., (Marius Pedersen Group), kdy odpad přebírali zaměstnanci firmy. Celkem se nasbíralo 127kg barev, laků, ředidel, lepidel, pryskyřic a jiného nebezpečného materiálu. Celková cena za tuto službu činila 3.709,-.

Dále bych chtěl poděkovat p. Komárkovi, který se nám postaral o likvidaci použitých pneumatik. Za tuto službu se v minulosti platilo, jelikož p. Komárek provozuje pneuservis, byla z jeho strany tato služba zdarma.

Nesmíme opomenout ani místní spolek SDH, který zajistil sběr vysloužilých elektrických spotřebičů.

 

Všem výše uvedeným ještě jednou děkuji.

Omlazovací ořez vrby u rybníka

Jak již někteří postřehli, byl proveden omlazovací řez vrby u rybníka. Zásah byl nutný s ohledem na větrem polámané větve a vznikající hnilobu kmenu, která začala v důsledku stáří stromu a ulámaných větví. V následujícím roce budeme torzo kmene sledovat, a pokud by to bylo nutné, bude vrba pokácena a udělána nová výsadba. Jen pro Vaše srovnání přikládám pár fotografií, které historicky dokreslují její stav.

 

Na snímku vlevo ji zachytil automobil při snímkování obce v  červenci 2013. A vpravo byla zachycena Pavlem Chrástem při sbírání podkladů pro posouzení jejího stavu v lednu letošního roku.

Víte, že…

…se můžete na starostu nebo kteréhokoli zastupitele obrátit s dotazem nebo požadavkem? Jsme tu pro Vás a rádi si Vás vyslechneme. Je možno využít i schránku na budově obecního úřadu.

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravována další krátká informace. zcela jistě se dotkne srovnání vývozu za Novotným a dalšími plány obce.

Starosta obce


Publikováno 22. 5. 2015 6:19