Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Informace finanční správy

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).
 
Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.
 
Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.
 
Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“. Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.
 
Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.
 
Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.
 
Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.
 
V Praze dne 15. března 2020
 
Ing. Mgr. Zuzana Mašátová
Tisková mluvčí
Generální finanční ředitelství
E-mail: Zuzana.Masatova@fs.mfcr.cz
Tel.: +420 704 870 150


Autor: starosta obce Publikováno 16. 3. 2020 6:08

Oznámení fakultní nemocnice Olomouc

Máte-li podezření na onemocnění způsobené infekcí koronaviru, nechoďte do nemocnice mezi ostatní pacienty, ale volejte ihned tísňovou linku 112. Tak zní výzva Fakultní nemocnice Olomouc, kterou největší zdravotnické zařízení na střední Moravě vysílá k veřejnosti na základě metodického pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR. Ve FN Olomouc navíc počínaje čtvrtkem 5. března 2020 až do odvolání platí plošný zákaz návštěv.

Příznaky počínajícího respiračního onemocnění (dýchací obtíže, kašel), horečka nad 38 stupňů, a zároveň pobyt v posledních 14 dnech před začátkem prvních příznaků v italských regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piemont a Veneto či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, zejména Wu-chanu (Čína), Jižní Koreji a Iránu. Jestliže splňujete tyto podmínky, zůstaňte podle doporučení ministerstva zdravotnictví doma, omezte kontakt s ostatními lidmi a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112. Operátor tísňové linky vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří vám sdělí další postup k zajištění vyšetření a prevence šíření nákazy.

Pokud však už pacienti s podezřením na nákazu koronavirem sars-cov-2 přece jen i v takové situaci vyrazí do Fakultní nemocnice Olomouc, budou od pátku 6. března nasměrování do nově zřízené izolované čekárny pro pacienty s podezřením na infekci koronavirem. Ta se nachází ve spojovací chodbě mezi Oddělením urgentního příjmu (budova A) a Oční klinikou (budova E1). Zde se příchozím dostane instrukcí, jak dále konkrétně postupovat.

Fakultní nemocnice Olomouc dále z důvodu prevence šíření nákazy vyhlašuje s platností od čtvrtka 5. března 2020 plošný zákaz návštěv na všech klinikách a odděleních. Toto nezbytné nařízení bude platit až do odvolání.

Vedení FN Olomouc se také rozhodlo přerušit až do odvolání praktickou výuku všech studentů na klinických pracovištích FNOL. Cílem tohoto opatření je omezit ve výuce kontakt studentů s pacienty a nemocničním personálem z důvodu omezení šíření

infekce koronavirem.

popup.jpg


Autor: starosta obce Publikováno 16. 3. 2020 6:00

V sekci Informace občanům přidáno nové číslo

V sekci Informace občanům přidáno nové číslo


Autor: starosta obce Publikováno 3. 3. 2020 15:02

Bohemie - olomoucké domácí péče

Letáček.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 26. 2. 2020 9:45

Údržbář pro ZŠ a MŠ Přáslavice

údržbář v ZŠ a MŠ.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 25. 2. 2020 9:19

KD Hlubočky Muzikál s Pepou Dvořákem Čochtan vypravuje 20.2.2020

plakat-cochtan-vypravuje-web (4).jpg


Autor: starosta obce Publikováno 19. 2. 2020 10:47

Zápis dětí do MŠ Přáslavice

zápis do MŠ.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 18. 2. 2020 6:28

Cestování hromadnou dopravou se slevou 75 procent

https://www.idsok.cz/aktuality/20200107-chcete-se-podilet-na-testovani-jezdete-se-75-slevou/#more-7826


Autor: starosta obce Publikováno 15. 1. 2020 14:42

V sekci Informace občanům přidáno nové číslo

V sekci Informace občanům přidáno nové číslo


Autor: starosta obce Publikováno 10. 1. 2020 13:42

Výběrov řízení - prodavač/ka a hospodský/ká

1_výběrové řízení hospoda a obchod.pdf


Autor: starosta obce Publikováno 10. 1. 2020 9:16