Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace občanům 4/2015

Informace občanům 4/2015Informace občanům obce Svésedlice

4/2015

Srovnání vývozu za Novotným

Mezi další aktivity, do kterých se obec pustila, byla částečná úprava vývozu za Novotným. Jak možná někteří pamatujete, dříve zde byla menší, neoficiální skládka veškerého odpadu, která se zavezla hlínou. Poprosím všechny spoluobčany, aby sem zde již nic nevyváželi a neskládkovali. Obec se snaží při likvidaci odpadu dělat maximum. Zajišťuje velkoobjemový a nebezpečný odpad, každý z nás máme popelnice na komunální odpad, kontejnery na tříděný odpad na dvou sběrných místech a v neposlední řadě kompostéry a kontejner na BIO odpad. V brzkých jarních měsících proběhlo  vykácení náletových dřevin, keřů a jiných porostů, které se zde rozrostly. Došlo k povrchovým úpravám terénu, posbírání hrubších nečistot, které se tu a tam ještě objevily. Teď už jen zbývá vyřešit otázku, jak s tímto pozemkem naložit. Hudbou budoucnosti může být menší park s odpočinkovou zónou nebo pronajmutí pozemku někomu z občanů.

 

Zbudování odpočinkových míst v obci

Zastupitelé obce se shodli na zbudování odpočinkových míst v naší obci. Dlouho diskutované téma konečně dostalo nový rozměr. Dle představ a přání mnohých z Vás se své lavičky dočkala jedna z částí obce, Zmoly. Výběr místa padl na prostor v zatáčce, kde je dobrý výhled jak směrem do obce, tak směrem dále, k letišti. Obec plochu vyňala z pravidelného sečení SDH Svésedlice a bude o něj pečovat samostatně. Sekat trávu, pravidelně udržovat pořádek a snažit se navodit příjemné prostředí, abychom se tu cítili všichni co nejlépe.

Druhá volba na umístění lavičky padla na okolí našeho rybníka. Pevně věříme, že budou lavičky plnit svůj účel a budou nám dlouho sloužit.

Pozvání na akci…

Spanilá jízda napříč městy je zároveň součástí letošních oslav 150 let českého dobrovolného hasičstva. Výročí se slaví u příležitosti vzniku prvního českého hasičského sboru v Rakousku-Uhersku, a to ve Velvarech na Kladensku v roce 1864.

Propagační jízda SH ČMS u příležitosti V. sjezdu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska navštíví Olomoucký kraj ve dnech 29. června až  3. července. Součástí průjezdní trasy je i obec Svésedlice. Naši obec tato jízda, za účasti významných představitelů hasičů, navštíví v úterý 30.června 2015 kolem 11 hodiny. Při této krátké zastávce dojde k předání pamětní stuhy u budovy hasičské zbrojnice, krátce zahraje dechová hudba a proběhne ukázka první pomoci našich nejmladších hasičů.  Tímto zve sbor dobrovolných hasičů Svésedlice všechny občany k účasti na této akci.

Buďme ohleduplní

Vážení spoluobčané, může nastat situace, kdy svozová firma nemá kapacity k okamžitému odvozu tříděného odpadu, proto Vás prosíme, neničte tyto kontejnery a nepřeplňujte je. Slouží nám všem a zbytečné náklady na údržbu se jistě mohou investovat do jiných věcí. Děkuji

Víte, že…

…na obecním úřadě můžete využít služeb informačního systému CZECHPOINT. Požádat můžete například o výpis z rejstříku trestů, bodové hodnocení řidiče, výpis z katastru nemovitostí, atd. Úřední hodiny obecního úřadu jsou v pondělí 8 – 12hod , 13 – 15hod a středa 8 – 12hod , 15 – 17:30hod.

 

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravováno další vydání.

Starosta obce