Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace občanům 3/2015

Informace občanům 3/2015Informace občanům obce Svésedlice

3/2015

Velkoobjemový a nebezpečný odpad

25.4. byl proveden svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Dovolil bych si menší shrnutí. Na velkoobjemový odpad jsme využili modrý kontejner, o objemu 12m3, který je určen na BIO odpad a jeden zapůjčený firmou p. Jahna z Přáslavic, který zajišťoval i svoz odpadu. Již během pátku, kdy byl přistaven kontejner na obvyklé sběrné místo, u parku, se zcela zaplnil. Poděkování patří Františku Jahnovi, který odpad v sobotu ráno vyvezl. Celkem se vyvezly tři plně naložené kontejnery, celková váha 4,72t, částka za uložení na skládce, 7.490,-.

Nebezpečný odpad měla ve své režii odborná firma, Remit, s.r.o., (Marius Pedersen Group), kdy odpad přebírali zaměstnanci firmy. Celkem se nasbíralo 127kg barev, laků, ředidel, lepidel, pryskyřic a jiného nebezpečného materiálu. Celková cena za tuto službu činila 3.709,-.

Dále bych chtěl poděkovat p. Komárkovi, který se nám postaral o likvidaci použitých pneumatik. Za tuto službu se v minulosti platilo, jelikož p. Komárek provozuje pneuservis, byla z jeho strany tato služba zdarma.

Nesmíme opomenout ani místní spolek SDH, který zajistil sběr vysloužilých elektrických spotřebičů.

 

Všem výše uvedeným ještě jednou děkuji.

Omlazovací ořez vrby u rybníka

Jak již někteří postřehli, byl proveden omlazovací řez vrby u rybníka. Zásah byl nutný s ohledem na větrem polámané větve a vznikající hnilobu kmenu, která začala v důsledku stáří stromu a ulámaných větví. V následujícím roce budeme torzo kmene sledovat, a pokud by to bylo nutné, bude vrba pokácena a udělána nová výsadba. Jen pro Vaše srovnání přikládám pár fotografií, které historicky dokreslují její stav.

 

Na snímku vlevo ji zachytil automobil při snímkování obce v  červenci 2013. A vpravo byla zachycena Pavlem Chrástem při sbírání podkladů pro posouzení jejího stavu v lednu letošního roku.

Víte, že…

…se můžete na starostu nebo kteréhokoli zastupitele obrátit s dotazem nebo požadavkem? Jsme tu pro Vás a rádi si Vás vyslechneme. Je možno využít i schránku na budově obecního úřadu.

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravována další krátká informace. zcela jistě se dotkne srovnání vývozu za Novotným a dalšími plány obce.

Starosta obce