Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace občanům 2/2015

Informace občanům 2/2015Informace občanům obce Svésedlice

2/2015

 

 Obecně prospěšné práce

Možná někteří nevíte, ale na obci si odpracovává klient probačního úřadu trest obecně prospěšných prací. Má již odpracovanou větší polovinu z porce hodin, které mu byly přiděleny. Na čem všem vlastně pracuje? To je otázka, kterou jsem slýchával dosti často. Začalo to zametáním listí do doby, než napadl první sníh. Následovala zimní údržba chodníků
a veřejných prostranství. Dále byl proveden částečný úklid obecního dvora, odkopání pařezů u kaple a směrem k přehradě. A třeba také údržba plakátovací plochy. Nadále jej potkáte při příležitosti zametání kolem svozových míst, ČOV, parku, dětského hřiště a jiné. V neposlední řadě vypomáhal při údržbě zeleně ve vývozu, za Novotným a ve Zmolách,
kde si odpracoval valnou většinu hodin. Stříhání stromků, sběr větví, ořezání starých pařezů, hrabání listí, výpomoc při drcení větví, roznáška štěpky ke každému keři a většině mladých stromků, atd. Tato opomíjená lokalita naší obce si vyžádala na údržbě poměrně hodně času a s ohledem na mladou výsadbu tomu nebude v budoucnu jinak. Zbývající porci hodin by měl mít odpracovanou do 5.7.2015.

Co ho ještě čeká? Dokončení úklidu ve Zmolách a pokračování v udržovacích pracích na zeleni, nátěr dětských prolézaček na hřišti, sečení trávy a jiné. Byť se jedná o výkon alternativního trestu dle trestního zákoníku, je výkon obecně prospěšných prací pro obec přínosem.

 Další práce na obci

Sobotu, 25.4. si zastupitelé zpestřili prací na obci. Provedla se dlouho očekávaná výsadba okolo naší dominanty kaple sv. Tomáše a Františka z Assisi. Oživení v podobě jednoho vysazeného štědřence se dostalo i našemu parku. Nadále se vypomáhalo spoluobčanům, kteří odevzdávali velkoobjemový odpad s jeho uložením do přistavených kontejnerů.

Další…

Vážení spoluobčané, děkuji za pozornost, kterou jste věnovali této informaci. Už teď je připravována další krátká informace. Zcela jistě se dotkne témat jako již provedeného ořezu vrby u rybníka, realizace zpevněné komunikace, směr Vacanovice a srovnání bývalého vývozu za Novotným.

Starosta obce

viz.úřední deska