logo facebook logo youtube
Svésedlice č.p.58
783 54 Přáslavice

+420 585 352 102
obec@svesedlice.cz
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace občanům 5/2015

Informace občanům 5/2015Datum konání:
6.8.2015

Informace občanům obce Svésedlice

5/2015

Knihovna

„Dejme knihám druhou šanci“. Název akce, která se bude konat 29. 7. od 15:00 hod do 18:00 hod a 30. 7. podle otevírací doby knihovny. Zastupitelstvo obce Svésedlice tuto akci schválilo na 6. schůzi ZO, usnesením 6/5-2015. Staré, vyřazené knihy, které leží v místní knihovně již několik let, některé možná i desetiletí, si nyní přejí dostat druhou šanci. Právě teď máte jedinečnou možnost, Vy, spoluobčané přijít si pro svůj oblíbený titul a nechat si jej. S nadsázkou se dá říci, že si přijdete knihu půjčit, ale již ji nevracíte. Knihovna se tímto krokem však neruší, jak by si leckdo mohl myslet. Ba naopak. Knihy, které najdou svého nového majitele se rozdají a zbytek si přebere místní spolek SDH Svésedlice a naloží s nimi dle svého uvážení. Uvolní se nám tímto místo pro nové knihy, které budeme čerpat ze stejně pojmenované akce, kterou již několik let praktikuje Knihovna města Olomouce. Potěší nás Vaše náměty, o které knihy by byl případně zájem. Při jejich získávání bychom udělali maximum.

Budeme se těšit na Vaši hojnou účast.

Zpevnění cesty

Na jaře letošního roku došlo ke zpevnění cesty u dvou nově zbudovaných domů a části komunikace k RD Dirbákovi. Na tuto akci byly osloveny tři firmy. Tast Orn, s.r.o., Smětal, s.r.o. a Waltr, s.r.o., posledně jmenovaná firma prováděla samotnou realizaci. Náklady za zpevnění cesty byly 84.270,-. Realizovalo se cca 70m délky a 4m šířky. Došlo k odkopání zeminy, zhutnění podloží, v některých místech bylo patrně vidět propadení zásypu kanalizace, navezení drceného kameniva, tak, aby odpovídalo normám, v případě, kdyby se v budoucnu daná komunikace řešila komplexně. Obrubníky, odvodnění, asfaltový povrch, atd. V současné době se pro finální vrstvu použil asfaltový recyklát, který by měl být pro současné využití dostačující. Součástí realizace bylo zbudování odvodňovacího příkopu, tato stavba se neobešla bez komplikací. Tyto chyby a nedostatky se již vyřešily. Dotčeným osobám se ještě jednou za pochybení omlouváme.

Obrubníky

Obec Svésedlice připomíná, že je možnost zakoupit staré použité obruby, kterých je ještě stále dostatek. Cena jednoho kusu je 5,-. Více informací v úředních dnech na OÚ.

Omluva

V Informaci občanům obce Svésedlice 4/2015 se vyskytla tisková chyba, kde byla špatně oslovena starostka místního sboru SDH. Nešlo o kanadský žertík, ani o úmysl, chyba byla na straně pracovníka tiskárny, která nám dané číslo tiskla. Tímto se jí ještě jednou omlouvám…

Víte, že…

…zastupitelé se shodli na podzimním termínu svozu velkoobjemového odpadu. Svoz se bude konat 10.10.2015. Opět ke svozu použijeme kontejner na BIO, který bude přistaven už během pátku 9.10. , na obvyklém místě u parku.

Starosta obce